Чому лінійні керівники не так розуміють завдання, поставлені вищим керівництвом?

от | Управление

Виталий Демчишин

Досить часто в процесі управління компанією чи проектами ми задаємо собі запитання: «Чому працівники (лінійні керівники) нижчого рівня досить часто не так розуміють завдання поставлені вищим керівництвом компанії? Відповідно – не можуть реалізувати ідеї та напрямки розвитку?»

Причина в баченні місії організації. Якщо бути точнішим, то в можливості працівника побачити загальну картину вектору руху організації.

Погодьтесь, яким чином може (до прикладу) керівник магазину чи спеціаліст нижчої ланки, сконцентрований на поточних операційних процесах та завданнях, почати мислити категоріями загального напрямку розвитку мережі? В той момент, коли топ-менеджери дивляться на завдання магазину від загального до конкретного, їхні підлеглі думають з точністю до навпаки. І тому, в момент постановки задач найважче знайти збалансовану «точку розуміння» один одного.

Цього можна досягти, лише навчившись правильно слухати. Слухати рівно до того моменту, поки ми не почуємо думку співрозмовника, зрозуміємо його точку зору, подивимося на ситуацію з його позиції, не намагаючись перебити та думаючи лише про зміст сказаного, а не про те, що відповісти. Вказане вміння має силу, оскільки справжнє розуміння наступає лише в момент, коли енергію, витрачену на суперечку, ми тратимо на розуміння один одного та пошук шляху виходу з ситуації. Людині ж, яку зрозуміли Ви, простіше буде зрозуміти Вас.

Проте важливість знаходження цієї точки часто ігнорують керівники, перекладаючи відповідальність за це нерозуміння на своїх підлеглих, користуючись формальною владою і «протискаючи» свої рішення методом «батога та коржика». В результаті, ми отримуємо непрацюючу систему управління (рівня «чекаю поки накажуть»), яка в результаті призводить до невдач та негативних економічних результатів.

Яким же чином уникнути подібних проблем?
1. Чітко визначити мету (місію) певного проекту чи напрямку бізнесу. До процесу формування вказаної місії необхідно залучати працівників всіх рівнів. Це дозволить всім без винятку повірити та укорінити відповідне бачення в своїй свідомості. Надалі ж це бачення буде впливати на кожне рішення чи результати діяльності.
2. Вибудувати правильну управлінську структуру, з допомогою якої можна буде реалізовувати загальне бачення на всіх рівнях. А також надавати якісний зворотній зв’язок, який дозволить виправити недоліки та відточити процеси, що заважають реалізації задуманої ідеї. І тут є надзвичайно важливою роль комунікаторів (перекладачів) середнього рівня управління, які мають доносити інформацію на доступній мові працівникам нижчого рівня, а також вміти чути, як цих працівників – так і керівників.

Також читайте:

Развитие фигур. Или каким образом обеспечить эффективное управление персоналом?